Oyun

The Long Dark İncelemesi

Hinterland Studio Inc. tarafından bize getirilen The Long Dark şu anda Early Access’te olan bir hayatta kalma oyunudur. Oyun hayatta kalmaya ne kadar gideceğinizi sorarken, şu an geçerli olan tek gerçek şu ki şu anda kullanıma sunulan tek mod olduğundan kum havuzunda ne kadar süre yaşayacaksınız. Oyunu almak isteyen varsa Steam’de 31 TL gibi bir fiyatı var.

Hikaye
Sandbox modunda hikayesi yoktur, oyunda kendi arka plan hikayenizi bulmanız için birçok unsur var. Gelecekte, oyun Will Mackenzie, gizemli bir jeomanyetik felaket oluştuktan sonra vahşi doğada çöktü bir çalı pilot olarak oynadığı bir hikaye modu olacak. Şimdiye kadar söyleyebileceğim kadarıyla oyunun öykü modu mevsimler ve bölümlerle birlikte çalışacak ve böylece geliştiricilere hayatta kalma hikayeleriyle oynamak için bol bol yer kalacak. Bu oyunun içeriğini büyük oranda artırabilir, ancak şu an için sanal alan modu oynamanın tek yoludur. Kum havuzu modunda dolaşmak için çeşitli açık dünya haritalarına sahip olacak, ancak oyuncular, Mystery Lake haritasında Erken Erişim içeriğini oldukça küçük tutan bir hayatta kalma macerasına gidebilirler.

Oynanış
Long Dark korku hayatta kalma oyunu değildir; dolayısıyla zombi veya sevdikleriyle karşı karşıya kalmazsınız, ancak kurt gibi çeşitli vahşi canlılarla karşılaşırsınız ve bazen de diğer kurtulanların dondurulmuş cesetlerine çarpabilirsiniz. Bu oyun sağlanan ürkütücü atmosfer ile birleşince, sandalyenizin kenarında oturacak kalacaksınız. Sana iyi bir atlama korkusu vermeyecek, oyunda beni gerçekten korkuttu, hissettiğimde iyi bir saat kadar sallanamamıştım.

Oyun gelince, çevresine dolaşmak, etrafa bakarken WASD tuşlarıyla yapılır fare ile yapılır. Ayrıca eylemler fare ile de yapılır. Oyun ayarları basit ve çekicilik gibi çalışıyor. Oyunun başında, haritada rasgele bir yerde uyanırsınız. Bundan böyle, karakter üzerinde kontrolünüz var. Çok kıyafet olmazsa, soğukkanlı hissediyorsun ve dışarı çıkıp gizemli göldeki geniş araziyi keşfetmek gerekecek. Hayatta kalabilmeniz için yapabileceğiniz her şeyi yapabilirsiniz: karakterinizin sağlığını korumanız gerektiğinde yerlerin temizlenmesi, yaban hayatı öldürme, yangınlar yapma ve daha fazlası. Oyunların hayatta kalma tekniklerinden çoğu, oyunun gerçekçiliğini yükselten gerçek hayatta kullandıkları teknikler için geçerlidir.

Yazar Hakkında

Kaan Köse

Naziler.com'un kurucusuyum. Kırklareli 'de yaşıyorum. Blogda genel olarak oyun ve donanım incelemeleri paylaşıyorum. Uzay kategorisininde içerik editörüyüm.

4 Yorum

Bir Yorum Yap

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu