Oyun

The Final Station İncelemesi

Hayatta kalma ve korku oyunu arıyorsanız en iyi oyunlardan birisi The Final Station’dur. Diğer 2D oyunlardan farklı oynanışa sahip olan The Final Station, steam platformunda 24 TL fiyata satılmaktadır. Sizler için en detaylı şekilde incelediğimiz bu oyunu dikkatle okumanızı rica ediyoruz.

Hikaye
Kısa bir süre önce, Final İstasyonu’ndaki hikayenin özellikle de başta belirsiz olduğunu farkedeceksiniz. Neredeyse yok edilmiş bir dünyaya atılacaksınız, doğru bir arka plan olmadan ve net bir hedef olmadan. Bildiğiniz tek şey, muhtemelen bu gezegenin geleceği için gezegende çalışan en son bir treni kontrol edeceğiniz. İlerleme sürecinde dünyaya neler olduğunu gösteren küçük parçacıkları ortaya çıkaracaksınız, ancak o zaman bile birlikte çalışacak fazla bilgi yok. Neler olduğunu sürekli merak edeceksiniz ve neden ıssız alanlarda dolaşan zombi benzeri insanlar var. Bununla birlikte, bu oyun için bu kabataslak belirsiz formül oldukça başarılı bir şekilde çalışır. Yeni hikaye parçalarını açığa çıkarırken sonunda bulmacanın o kayıp bölümünü alabileceğinizden (ve yazı tipi küçücük olduğundan) koltuğunuzun kenarına kadar sürülürsünüz. ‘İlk ziyaretten bu yana 106. yıl’ açılış cezası, bütün zaman boyunca başından geçecektir.

Grafikler
Final İstasyonu, insanlığın birden fazla savaşa maruz kaldığı, nüfusun tüm yüzeye yayılmasına neden olan terk edilmiş bir fütüristik dünyayla ilgilidir. Piksellenmiş stil, kendilerine belli bir dehşet uyandıran oyunlar için tipik bir seçim olmayabilirken, bir süre önce incelediğimiz The Count Lucanor için çok işe yaradı. Final İstasyonu retro-ilham tarzı kullanır ve makul miktarda ayrıntıya değil atmosfere ve yaratıcıların oynatıcıya attığı tasarımlara göre yepyeni bir şeye dönüştürür.

Sesler
Herhalde uygun müzik eşliğinde olduğumuz için, arka plan müziği, kısa bir dizi veya iki ve menü müziği için geçerli olmayan bir oyun, muhtemelen en etkileyici deneyim gibi gelmez. Her senaryo. Bununla birlikte, Final İstasyonu, müzik kullanmadan nasıl başa çıkacağınızı bilir; tersine, rahatlatıcı ya da eğlendirici bir müzik olmaması oyununa çok ürkütücü bir atmosfer verir; sanki ‘son istasyona’ gelmişsiniz gibi insanlık.

Oynanış
Final İstasyonu, dünyanın geri kalanının kaderini belirleyebilen veya belirleyemeyen değerli kargonuzu teslim etmek için istasyondan istasyona geçtiğiniz 2D yaşamsal bir korku oyunudur. Bunu yaparken, treninizin onları geçmesi için kilidinin açık olması gereken ‘engelleyicileri’ çevreleyen alanları keşfetmek zorunda kalacaksınız. Genel olarak, treninizin ve bir gezintiye çıkmak isteyenlerin bakımını temin ederken, sözü edilen ortamları keşfedebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kaan Köse

Naziler.com'un kurucusuyum. Kırklareli 'de yaşıyorum. Blogda genel olarak oyun ve donanım incelemeleri paylaşıyorum. Uzay kategorisininde içerik editörüyüm.

2 Yorum

Bir Yorum Yap

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu