Oyun

Oneshot İncelemesi

Bağımsız geliştiriciler tarafından yapılan OneShot adlı oyun macera kategorisinde yer alan 2 boyutlu eğlenceli bir oyundur. Steam’de 18 TL’den satışta olan OneShot, sizi hikayesiyle büyülemek için hazırlanıyor. Bir atışın, bir fırsatın varsa, onu yakalayacak mısın yoksa kaymasına izin mi vereceksin? Seçilmiş olan sensin, buraya bilinmeyen bir güç getirerek, uzun süredir gitmiş olan ışığı geri getirmektesiniz.

Hikaye
Adın Niko, karanlık bir odada uyanık bir insan gibi bir kedi sensin. Fazla bilgi olmadan kendisini ‘varlık’ olarak tanımlayan bir bilgisayara doğru adım atarsınız. Size peygamber olduğunuzu ve bir tanrı tarafından yönlendirileceğinizi bildirir. Bu inanılmaz bir hikaye ve Niko bu varlığın ona nasıl ulaşacağını merak ediyor. Göreviniz konusunda size yardımcı olması için varlık, kedi arkadas arkadaşımıza Tanrı’nın adını, nasıl iletişim kuracağını ve isminin siz olduğunu söyler (oyunun adı Windows kullanıcı adınızı kullanır). Bu oyun sizleri daha kişisel kılar. Niko, öykü boyunca kişisel bir bağ oluşturuyor. Çıktısını araştırdığınızda, dokunduğunuz andan itibaren parlamaya başlayan basit bir ampul buluyorsunuz. İlk başta hayret ediyorsunuz, ancak basit ampulün daha büyük bir parçanın parçası olduğunu bilmiyorsunuz.

Grafikler
OneShot’ın sanat stilini tanımlarken iki şey akla geliyor. Her şeyden önce grafikler, piksellerin net bir şekilde görülebildiği piksel sanatlarıdır ve oyun çeşitli bloklarla bu oyunu patlatır. Baroklar, göremediğiniz bir tanrıça yerdeyken Glen, insanlara ve sığırlara, arazileri gezen canlı bir vibe verirken, Sığınma Evleri, Endişe verici olmayan bir ortamın ilk hissi ancak bakışlar aldatabilir.

Sesler
Bu oyunla ilgili göze çarpan ilk şey mükemmel melodik müziğidir. Zihninizin arkasında güvenli olmadığını bildiğiniz halde rahatlatıcı bir rahatlama hissi verir. Her bölgenin ruh halini düzleştirmek için kendi arka plan müziği var. Dalmaya dalmak için oyuna dahil edilen birçok ses efektine güvenebilirsiniz: Çeşitli zeminde yürürken sese göre yüzeyin malzemesine de değişecektir.

Oynanış
OneShot, oyuncuyu karaktere yaklaştırmak ve bulmaca çözmeye yardımcı olmak için dördüncü duvar kırma tekniklerini içeren bir 2D bulmaca oyunudur. İlk duyuru, “Tanrı” olduğunuzdan ve o peygamber olduğunuzdan doğrudan iletişim kuran karakterin kendisidir. Niko’yu manzara ve medeniyet kalıntıları arasından rehberlik edip, kullanılacak ve birleştirilecek öğeler arar. Çoğu bulmacanın basit bir şekilde düşünülmesine rağmen, etrafında bulunan notları kullanarak veya terminalle konuşarak ve dördüncü cadde siparişini kullanarak “kutunun dışında” düşünerek gerekli bilgi veya değişiklikleri bulmak için birkaçının olması gerekir. Kendi bilgisayarınızı.

Yazar Hakkında

Kaan Köse

Naziler.com'un kurucusuyum. Kırklareli 'de yaşıyorum. Blogda genel olarak oyun ve donanım incelemeleri paylaşıyorum. Uzay kategorisininde içerik editörüyüm.

1 Yorum

Bir Yorum Yap

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu