Oyun

Glass Masquerade İncelemesi

Glass Masquerade, indie geliştirici Onyx Lute tarafından yayınlanan ve geliştirilen muhteşem bir vitray yapboz oyunudur. Bu oyunda güzel ve renkli art deco tarzı vitraylı saat yüzlerini tamamlayacaksınız. Steam üzerinde 11 TL’den satışta olan bu oyunu hemen alabilirsiniz.

Hikaye
Glass Masquerade, 25 ülkenin haritasında temsil edildiği bir dünya sanat sergisi etrafında şekillendirilmiş bir yapboz oyunu. Oyuna başladığınızda ‘International Times Sergi’ ‘ndan memnuniyet duyarız ve yakında bu serginin tam da zamanı olduğunu keşfedeceksiniz. Bu, dünyanın dört bir yanındaki farklı ülkelerin sanat eserlerinin bir gösterisidir. Bir oyuncu olarak, ülkenin sanat eserini ortaya çıkarmak için bir mozaik çizmeniz gerekecek ve bundan sonra bir sonraki resmi tamamlamak için haritadaki diğer bir ülkeye doğru yolculuk edebilirsiniz. Arka plan hikayesi oyuna çok iyi uyuyor ve eşyalar basit tutulsa bile haritayı keşfetmek maceracı geliyor.

Grafikler
Glass Masquerade’in grafikleri çok güzel. Oyun, steampunk benzeri unsurlarla güzel ve renkli bir art-deco tarzındadır ve tamamlanması gereken resimler, bir saat yüzüne yerleştirilmiş, vitraydan yapılmış mozaiklerdir. Sözü edilen resimler karmaşık ve renkli olup, camın içinde hareket eden tiffany benzeri bir bulutlu desen mevcut. Tamamladığınız resimler, temsil ettiği ülke için uygundur, örneğin İsveç’te Viking sanatı, Japonya’nın dansı bir geyşa, Portekiz’in bir fırkateyni vb. Var.

Sesler
Glass Masquerade, güzel ruhani ve rahatlatıcı müziği ile harika bir soundtracke sahiptir. Dünya haritası bulmacalardan ayrı bir temaya sahiptir ve bulmaca temasının, bilmecenin temsil ettiği ülkenin türüne göre beş varyasyonu vardır, menü ve krediler için ayrı olan melodileri saymazsınız. Müzik yaklaşık 2-3 dakika sonra döner, ancak aynı temaların sık tekrarlanmasıyla birlikte müzik çok rahatlatır.

Oynanış
Yapboz oyunu Glass Masquerade’i başlatırken, birkaç işaretli ülke ile bir dünya haritası göreceksiniz. Bu ülkelerin her birinde, tamamlayabileceğiniz bir eseriniz var. Bulmacayı henüz çözemediyseniz, ülkelerdeki işaretler bir soru işareti taşıyor ve onu tamamladıktan sonra bulmaca bir sembol taşıyor. Belirli bir ülkenin bulmacasını başlatırken, boş saat yüzüyle ve saat yüzünün etrafında yer alan karmaşık şekillerde yavaşça dönen siyah bulmaca parçalarının birçoğundan iki yüzükle başlayacaksınız: Hangi hareket edebilirsin. Bir bilmecenin zorluk seviyesine bağlı olarak yaklaşık 25 ila 50 parça vardır. Bulmaca parçalardan birini topladığınızda hemen etrafında dönerek imajını ortaya çıkarır ve kendisini doğru yönde yerleştireceksin, bu da parçaları kendin çevirmen gerekmez demektir. Vitray mozaik stili, parçaların anında tanınması mümkün olmadığı ve karmaşık şekillere sahip oldukları için puzzle talebinde gerçekten iyi çalışıyor.

Yazar Hakkında

Kaan Köse

Naziler.com'un kurucusuyum. Kırklareli 'de yaşıyorum. Blogda genel olarak oyun ve donanım incelemeleri paylaşıyorum. Uzay kategorisininde içerik editörüyüm.

2 Yorum

Bir Yorum Yap

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu