Teknoloji

Yeni Cortana İOS Sürümü

İPhone Siri’ nin en büyük rakibi Microsoft’ un sesli asistanı olan Cortana, iOS sürümü yenilendi. Yapay zekanın geldiği son noktayı gösteren Cortana, Siri’ nin en büyük rakibi konumunda. Microsoft’ un yaptığı bu son hamle 2016 yılının Aralık ayında firma tarafından dillendirilmeye başlanmıştı. Şuanda ise Microsoft’ un yeni sürüm Cortanası, İngiltere’ de iOS cihazlara indirilebiliyor.

Siri mi Cortana mı Daha Akıllı?

Siri mi Cortana mı daha akıllı tartışması, görünen o ki uzun yıllar boyunca devam edecek. Ancak bu konuda tam olarak bir yorum yapabilmek için, İngiltere’ nin en fazla tercih ettiği Microsoft’ un Cortana’ sına son iyileştirmeleri ve güncelleştirmeleri ekleyerek tüm cihazlarda kullanabilir olması gerekiyor. Tüm cihazlarda kullanabilir hale geldikten sonra Cortana ve de Siri arasındaki karşılaştırmayı daha rahat bir şekilde yapabiliriz.

Cortana 2.0 Sürümü Yenilikleri

Cortana’ nın belirtilen ilk yeniliği, çağrı, mesajlaşma ve de hatırlatıcı ara yüzlerinin yeniden tasarlanmış oluşu. Bunun haricinde Microsoft Cortana’ nın arama sonuçlarını da 2.0 sürümünde iyileştirmiş ayrıca bunların haricinde yeni 2.0 sürümü ile karşımıza çıkacak olan Cortana kullanıcılarına daha hızlı sayfa geçişleri sunarken, gelişmiş uygulama arama hizmetini de sunuyor.

Cortana Eleştirileri

Cortana’ ya yönelik müşterilerden gelen eleştirilere baktığımızda ise, Cortana’ nın espri yeteneğinin gelişmediğini söylediklerini görüyoruz. Belki Microsoft, bu durumu göz önüne alarak 2.0 sürümüne bu yönde katkı sunabilir. Bunun yanında ise müşteriler Cortana’ nın şarkı söyleme performansını oldukça beğeniyorlar. Bakalım Cortana’ nın son sürümü ile bize süprizleri neler olacak?

Yazar Hakkında

Kaan Köse

Naziler.com'un kurucusuyum. Kırklareli 'de yaşıyorum. Blogda genel olarak oyun ve donanım incelemeleri paylaşıyorum. Uzay kategorisininde içerik editörüyüm.

Bir Yorum Yap

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu