Oyun

Tüm zamanların en iyilerinden: The Legend of Zelda

The Legend of Zelda oyunu Nintendo’nun en popüler oyunlarından biridir. Aksiyon, macera, bulmaca gibi öğeler içeren oyun Uzakdoğulu tasarımcılar tarafından yazılmıştır. Ülkemizde şu an için pek popüler olmasa da dünya üzerinde oldukça ses getiren oyunlardan biridir. Nintendo Switch uyumlu olan oyun, son serisi Breath of The Wild oyunuyla tüm zamanların en iyi 2. oyunu olarak duyuruldu. Aynı zamanda son 15 yıllık sürecinde en iyi oyunu olarak adlandırılıyor. Birçok oyun severin Nintendo Switch almasına sebep olan oyun özellikle Amerika ve Avrupa’da da Uzakdoğu’da olduğu gibi popüler.

Zelda: Breath of the Wild ile Nintendo Switch Satışlarını Artırdı

2017 yılının başında piyasaya sürülen, The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyunu yeni Nintendo Switch ile beraber sunulmuştu. Fakat 1986’dan bu yana var olan oyunun bu serisi çok beğenildi ve neredeyse Nintendo Switch’lerin satışında büyük oranda etki etti. Oyun alanında önemli bir kıstas olan Metacritic ile 98 puan alarak, en iyi oyunlar sıralamasında tüm zamanlara baktığımızda ikinci, son 15 yılın verilerine göre de 1. oldu. Diğer, IGN, Gamespot, Eurogamer, Forbes, Yahoo şirketlerine göre de 100 tam puanla dünyanın açık ara en iyi oyunu olarak atfedilmekte. Oyunun biraz süre geçmesiyle beraber birinciliğe oturması da beklenenler arasında.

Yazar Hakkında

Kaan Köse

Naziler.com'un kurucusuyum. Kırklareli 'de yaşıyorum. Blogda genel olarak oyun ve donanım incelemeleri paylaşıyorum. Uzay kategorisininde içerik editörüyüm.

Bir Yorum Yap

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu