Genel

TTNET Adsl Kota Sorgulama ve Öğrenme

Son dönemde internet servisleri gelişmiş hız teknolojilerinden bahsetseler de kullanıcılar durumun yetersizliğinden şikayetçi durumda. Sınırsız olarak kullanılan paketler bile belli bir limiti aştıktan sonra internetin yavaşlamasına engel olamıyor. Limitsizin yanı sıra hala büyük bir kitle tarafından kotalı internet kullanımı da devam ediyor. Bu tür internet için kota sorgulama ve kota hesaplama işlemlerinin nasıl yapıldığını yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Evde veya işte birçok alanda internet büyük bir ihtiyaç haline gelmiş durumda. Özellikle iş yerlerinde daha sık tercih edilen adsl kota sistemi, yeni ismiyle Türk Telekom olan ttnet’in de sunmuş olduğu servislerden biri. Birçok kampanya sayesinde sınırsız paketler sunulsa da hala kota ve hız aşımında belli bir ücret ödenen paketler de bulunuyor. TTNET’in sitesine göz attığınızda bu paketleri ve kota içeriğini öğrenebilirsiniz.

Bilgisayarların yanı sıra telefon, tablet ya da televizyonları da internete bağladığınız için internetin hem hızı hem de kotası büyük önem taşıyor. Mobil cihazlarda uygulama güncellemeleri için oldukça geniş bir kotaya sahip olmak gerekirken, internet üzerinden bir işe sahipseniz kotalı internet kullanmanız neredeyse imkansız diyebiliriz. ADSL’in sunduğu en büyük kotaya sahip paketin içeriğinde 100 GB internet ve 16 Mbps hız bulunuyor. Bu pakete sahip olmak için elbette yüksek bir ücret de sizi bekliyor olacak. Genellikle dikkatli davranıldığında 75 GB kota en fazla bir hafta içerisinde doluyor. Ay sonuna doğru internet hızı ise 3 Mbps şeklinde devam ediyor. Bu durumda kotayı aşmadan adsl kota takibi yapılabiliyor.

Hem sınırsız paket hem de kotalı internet paketiniz için Türk Telekom’un sitesi üzerinden ttnet kota sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Burada yer alan Online İşlemler Merkezi bölümünden e-posta adresiniz ve aldığınız tek şifre ile giriş yapabilirsiniz. Daha sonra kota işlemleri ve kota sorgulama gibi bölümlere kolayca ulaşarak aylık kalan kotanızı ve indirme hızınızı öğrenebilirsiniz. Akıllı telefonlar üzerinden ttnet kota sorgulama işlemini gerçekleştirmek için mobil uygulamasını da indirebilirsiniz.

Kullanım şeklinize göre kotayı aşmayacak, size en uygun paketi seçmelisiniz. Bunun için BTK’ın sunmuş olduğu veri kullanım hesaplama sitesi sayesinde kullanım miktarınıza göre en doğru paketi öğrenme şansınız bulunuyor. Sitede size gün içinde ne kadar müzik dinlediğiniz, video izlediğiniz veya oyun oynadığınız gibi sorular soruluyor. Yanıtların sonucunda ihtiyacınız olan internet paketini görebiliyorsunuz. Sizin için oldukça kolay bir şekilde hesaplama yapan bu site ile seçtiğiniz paket sayesinde, ay sonuna kadar verimli bir şekilde internet kullanabilirsiniz. Kotası düşük olan bir pakete sahipseniz sorgulama işlemini çok sık yapmanız gerekiyor. Eğer paketi aşarsanız kota aşım ücreti de ay sonu faturaya dahil olacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Köse

Naziler.com'un kurucusuyum. Kırklareli 'de yaşıyorum. Blogda genel olarak oyun ve donanım incelemeleri paylaşıyorum. Uzay kategorisininde içerik editörüyüm.

1 Yorum

Bir Yorum Yap

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu