Oyun

Steam İncelemesinde Paranın Devri

Steam adlı dijital oyun platformlarının en büyüğü yeni bir karar aldı. Bu radikal karar göre dışardan temin edilen kodlar ile oyun oynayıp yorum yapanların yorumlarının dikkate alınmamasına karar verildi. Bu değişiklik ile bundan sonra oyun hakkında yorum yapacak olan kişilerin sadece Steam üzerinden para ile satın alma işlemi yapan kişilerin yorumlarına yer verilecek. Bunun sebebi ise gayet açık bir şekilde ortadadır. Oyun geliştiricileri oynayan kullanıcılara seri numarası hediye ederler ve bunun karşılığında da onların oyun puanını yükseltip dikkat çekmesini sağlayacak biçimde olumlu yorumlarda bulunmalarını sağlamak olarak belirtilebilir. Bu duruma dolaylı yollardan PR çalışması yapılmış da denebilir. Valve bu durumda gerçeğin yansıtılmasının bazen mümkün olmadığını düşündüğü için Steam dışında da oyunu alan kişilerin yorumlarını bulundurmama kararı aldı. Steam’in sahibi olan Valve bu hamle ile oyun değerlendirmesindeki puana etkileri azaltmayı hedeflemiştir.

Steam Nedir?

Counter strike, half-life ve portal gibi bir devre damga vurmuş oyunların yapımcısı olan ve Valve tarafından 2003’ten itibaren yayın yapan bir oyun platformudur.2013 yılında oyun konsolları ile de hizmet vereceğini duyuran firma 2014’te ilk örnekleri piyasaya sürmüştür. Steam sistemi sadece online olarak oyun satın alma platformu değildir.Aynı zamanda da online olarak oyun keyfi sunar.5 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip sitede arkadaş listesi mevcuttur. Oyun oynarken arkadaşlarınızı davet edebilir veya onların oyununa katılabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kaan Köse

Naziler.com'un kurucusuyum. Kırklareli 'de yaşıyorum. Blogda genel olarak oyun ve donanım incelemeleri paylaşıyorum. Uzay kategorisininde içerik editörüyüm.

Bir Yorum Yap

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu