Teknoloji

Messenger’dan Kullanıcılarına Yeni Haber

Messenger Facebook kullanıcılarının telefondan daha rahat mesajlaşabilmeleri için çıkarılmış yeni bir uygulamadır.Sosyal medyanın sürekli değişen ve yenilenen yapısına Messenger de ayak uydurmuş ve yeni bir özellik çıkararak bunu kullanıma açmıştır.Son olarak Türkiye’ye de gelen bu özellik günlük durum paylaşımıdır. Günlük olarak video paylaşım için kurulmuş bir site olan Snapchat video yükleme, video gönderme ve sohbet özelliklerine barındırıyordu.Yine sohbet ve paylaşım amaçlı kurulmuş olan What’s App da Snapchat’in bu günlük durum paylaşımına benzer yeni bir özellik getirmişti.What’s App’tan sonra Messenger da kullanıcılarına bu özelliği sağlamaya başladı.Ayrıca yüklenmiş olan bir resim normalde kalabiliyorken yeni güncelleme ile 24 saat için görüntülenebiliyor. Yani 24 saat sonra yapılan paylaşım otomatik olarak siliniyor.

Yeni Messenger Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Messenger tarafından kullanıcıları için geliştirilen yeni durum güncellemesinde fotoğraf ya da video paylaşımı yapabilmek mümkün. Bunun için önce uygulama güncellenmelidir. Güncelleme yapıldıktan sonra uygulama açılmalıdır. Daha sonra en üstte yer alan günlük durum ekle butonuna basıldığında yeni bir ekran belirecektir.Buradan isterseniz resim çekip atabilir ya da video çekip yükleyebilirsiniz. Snapchat uygulamasında olduğu gibi bu yüklenen veriler sadece 24 saat için görülebilir durumda olacaktır.24 saat sonra ise yüklenen resim ya da video otomatik olarak silinecektir. Ayrıca yeni uygulamada arkadaşlarınızın günlük durum güncellemesini izlerken Messenger üzerinden mesaj atabilmeniz de mümkün kılınmıştır.

Yazar Hakkında

Kaan Köse

Naziler.com'un kurucusuyum. Kırklareli 'de yaşıyorum. Blogda genel olarak oyun ve donanım incelemeleri paylaşıyorum. Uzay kategorisininde içerik editörüyüm.

Bir Yorum Yap

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu