Haber

Ferrari 812 Superfast Sahneye Çıktı

Büyük beklenti yaratan ve Cenevre Fuarından önce duyurulan Ferrari 812 Superfast görücüye çıktı. Beklentileri fazlasıyla karşılamış görünüyor.

Yeni McLaren ve Lamborghini modellerinin yakın zamanda sahneye çıkmasının ardından otomobil ve teknoloji çevreleri gözleri Ferrari’ye çevirmişti. Ferrari’nin hamlesi de bu beklentileri boşa çıkarmadı. Cenevre Fuarı öncesinde 812 Superfast duyurularak heyecan doruğa çıkarılmıştı.

Ve Cenevre Otomobil Fuarı ile bu muhteşem otomobil sergiye çıktı. F12’nin bir güncel versiyonu diyebileceğimiz 812 Superfast geçtiğimiz ay Cenevre Otomobil Fuarına çok kısa bir zaman kala duyurulmuş ve meraklılarında büyük sabırsızlık yaratmıştı.

Ferrari 812 Superfast’in belki de en önemli özelliği, şu ana kadar üretilen en güçlü motorlardan olan doğal emişi motor V12. Ferrari, 1969 365 GTB4’ün Daytona’sdan ilhamla ürettiği ve performansta büyük bir artış yakaladığını belirtmişti. Dudak uçuklatan performansa sahip olmasının temel sebebi de bu gibi duruyor. 812 Superfast 0-62mph’den 2,9 saniye içinde çıkıp 211mph süratle tepki verebiliyor.

Markanın tasarım merkezinin başında bulunan Flavio Manzoni Superfast isminin Ferrari tarihine ait olduğunu ve bu ismin hem Ferrari için hem de yeni araç için en uygun isim olduğunu vurguladı.

Yazar Hakkında

Kaan Köse

Naziler.com'un kurucusuyum. Kırklareli 'de yaşıyorum. Blogda genel olarak oyun ve donanım incelemeleri paylaşıyorum. Uzay kategorisininde içerik editörüyüm.

Bir Yorum Yap

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu