Genel

Dünyanın En Hızlı 5 Araba Modeli

Araba üretimi konusunda her zaman büyük bir yarış bulunuyor. Dünyanın en hızlı arabası hangisidir denildiğinde herkesin cevapları elbette farklı olacaktır. Birçok model karşılaştırılarak en hızlısının hangisi olduğu belli oldu. İşte ilk beşte yer alan dünyanın en hızlı arabaları…

5. 412 km/h SSC Ultimate Aero

Bu listede SSC Ultimate Aero 5. sırada bulunuyor. 6,8 lt’lik çift turbo V8 motora sahip olan bu model, 10 sene önce Bugatti Veyronu geçmiş ve 3 sene kadar en hızlı arabalardan biri olarak adını yazdırmıştır. Arabanın fiyatı ise 650,000 Dolar.

4. 413 km/h RUF 9ff GT9-R

Listenin 4. sırasında RUF 9ff GT9-R yer alıyor. Porsche ile anlaşması olan ve aslında bir modifiye firması olan RUF, isteği doğrultusunda Porsche fabrikasında üretimlerini yaptırarak 9ff GT9-R’nin ortaya çıkmasını sağlamıştır. 1200 beygir gücüne sahip olan bu araba, 4 lt 6 silindirli boxer motora sahiptir. Bu kadar özelliği bulunan otomobilin fiyatı 700,000 Dolar.

3. 418 km/h Koenigsegg Agera

Farklı teknolojilere sahip modelleriyle öne çıkan Koenigsegg, 3D-Printer bilgi geçmişi sayesinde bu üretimleri gerçekleştiriyor. 1140 beygir gücü bulunan bu araba, ayrıca 5 lt V8 motora da sahiptir. 1,6 milyon dolar fiyatındaki aracın hızı 418 km/h şeklinde belirtilse de yetkililer tarafından 439 km/h olduğu iddia ediliyor.

2. 434 km/h Bugatti Veyron Super Sport

Hız rekorunu elinden kaçıran Bugatti Veyron, yeniden atağa geçerek Super Sport’u ortaya çıkardı. Turuncu boyası ile ön plana çıkan modelin fiyatı ise 2,2 milyon dolar. Yüksek fiyatına rağmen tamamen satılan aracın hızı ise oldukça başarılı.

1. 434,1 km/h Hennessey Venom

Bu otomobil, dünyaca ünlü yarışçı olan John Hennessey’in kendi atölyesinde üretilmiştir. Venom GT gibi bir Corvette motoru bulunan ve dünyanın en hızlı arabası olarak 1. sırada yer alan bu araba, aynı zamanda fiyatı ile de herkesin ilgisini çekiyor. 1,2 milyon dolar fiyata sahip bu araç, denemelerini izin almadan gerçekleştirdiği için Guinness rekorlar kitabında yer almıyor. Böylece dünyanın en hızlı arabası olsa da bu durum resmi kayıtlarda geçmiyor.

Yazar Hakkında

Kaan Köse

Naziler.com'un kurucusuyum. Kırklareli 'de yaşıyorum. Blogda genel olarak oyun ve donanım incelemeleri paylaşıyorum. Uzay kategorisininde içerik editörüyüm.

Bir Yorum Yap

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu